U prostorijama Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija razgovarano je o pilot projektu ,,Porodično orjentisana rana intervencija”, koji se uspješno primjenjuje u Bijelom Polju i Podgorici. Sastanku sa saradnicama RISE instituta, profesoricom na fakultetu u Skoplju dr Aleksandrom Karovskom i Natalijom Kakabadze, ekspertkinjom za troškove i finansije iz Gruzije, u ime Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija su prisustvovali Dragan Mijušković, v.d. generalnog direktora Direktorata za obrazovanje i vaspitanje pripadnika manjinskih naroda i drugih manjinskih zajednica i Jelica Đurić, načelnica službe za finansije.
Ovaj pilot projekat je pokazao da je upravo multidisciplinaran i porodično usmjeren pristup ključan za pružanje pravovremene i kvalitetne podrške djeci sa razvojnim kašnjenjima ili smetnjama u razvoju i njihovim porodicama. Razgovarano je o proširivanju projekta na još tri opštine – Tivat, Nikšić i Cetinje uz saradnju MPNI, Ministarstva zdravlja, Ministarstva socijalnog staranja, brige o porodici i demografije i uz tehničku podršku UNICEF-a i drugih partnera.
Pored postojećih strateških okvira, rana intervencija je jasno prepoznata i u Strategiji reforme obrazovanja 2025-2035. Na ovaj način, porodično orijentisana rana intervencija postaje temelj inkluzivnog, pravednog i kvalitetnog sistema koji djecu i njihove porodice stavlja u centar svih procesa od planiranja do realizacije podrške.